תוכנת ERP, או בשמתוכנה לניהול לקוחותה המלא: "Enterprise resource planning" היא תוכנת ניהול הכוללת מערכת ייחודית לתכנון משאבי הארגון. למעשה מדובר בסוג של מערכת מידע אשר תפקידה העיקרי הוא לעבוד עם מגוון נתונים מנהליים ולטפל בצרכים השונים של עיבוד הנתונים בתוך הארגון. בין פעולותיה הרבות של מערכת ERP ניתן למנות: ניהול לקוחות, ניהול כספים, משאבי אנוש, תפעול, לוגיסטיקה, ניהול רכש, שיווק ועוד. הייחודיות של תוכנה לניהול לקוחות זו, היא הגישה המודרנית שלה, גישה המאפשרת לאחד את כל מערכות המידע של הארגון, אל תוך מערכת לקוחות אחת ויחידה. המערכת המאוחדת הינה גדולה ומאפשרת לעובדי הארגון לעשות שימוש אפקטיבי במידע המשותף, בעל הממשק האחיד.

תוכנה לניהול לקוחות

חברות וארגונים רבים מחפשים אחר תוכנה לניהול פרויקטים יעילה שתעניק להם מגוון פתרונות לניהול הלקוחות שלה. עבור מרבית בתי העסק, מערכת היחסים עם הלקוח הינה חשובה במיוחד, בעיקר מבחינת אחוזי רווחיות, ולפיכך כלים שיוכלו לשפר את מערכת יחסים זו, יתקבלו בברכה בכל חברה. לפיכך, תוכנת ניהול לקוחות איכותית, תעניק לבית העסק יתרון תחרותי משמעותי וחשוב, על שאר המתחרים ובהחלט תוכל לתרום לגדילתו של העסק והצלחתו הכלכלית. כיום יש מגוון תוכנות המציעות פתרונות רבים בתחום של ניהול קשרי לקוחות, פתרונות אלו למעשה תומכים בצמיחתו של הארגון, ומספקים ערוצי הפצה לצד הקפדה על שירות לקוחות יעיל וגבוה. עסקים אשר עושים שימוש בתוכנת ניהול לקוחות כמו ERP למשל, יכולים לגרום לאופטימיזציה של התהליכים וליצור שירות לקוחות איכותי, לצד תהליכי הפצה וניהול ביקושים מקצועיים ובלתי מתפשרים.

קצת על ה- ERP

מרבית תוכנות ה-ERP מתחלקות למספר מודולים, מעין קטעים בתוך התוכנה אשר כל אחד מהם אחרי ליישום פונקציונאליות משלו. לדוגמא: משאבי אנוש, שרשרת אספקה, ניהול לקוחות, ניהול מלאי, פיננסים וכדומה. בדרך כלל, הטמעת מערכת ERP בתוך הארגון הינה יותר זולה מפיתוח תוכנה לניהול פרוייקטים מיוחדת וייעודית עבור כל אחת מן המחלקות בארגון, מה שחוסך לא מעט בעלויות של הארגון. כמו כן, למערכת ERP ישנו יתרון מאוד בולט והוא "השפה המשותפת" אשר נוצרת בין כל המחלקות השונות בתוך הארגון, בגלל המערכת החכמה בעל הממשק המשותף. מערכת ניהול לקוחות ERP מאפשרת לעובדי הארגון לקבל מידע יעיל וכוללת פונקציות של ניתוח ומדידות כל הפעולות הנעשות בתוך הארגון.